Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

OKUL EĞİTİM PERSONELİ İÇİN HAREKETLİLİK PROJESİ

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (KA1) altında yer alan bu faaliyet ile okul personelinin mesleki, dil, bilişim, vb. yeterliliklerini geliştirmek amacıyla okullara yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, okul eğitimi alanında faaliyet gösteren kurumların, bir ya da daha fazla personelini eğitim ve öğretim amacıyla Program üyesi ülkelere kısa dönemli göndermesine yönelik iki tür faaliyet desteklenmektedir:

  • Öğretim Görevlendirmesi: Okul eğitim personelinin yurtdışında ortak bir okulda öğretmenlik yapmaları.
  • Personel Eğitimi: Eğitim personelinin yurt dışında mesleki gelişimine yönelik bir kursa katılması ya da işbaşı eğitimi/izleme yapmaları. Bir öğrenme hareketliliği projesi, yukarıda sayılan faaliyetlerden birini veya daha fazlasını içerebilir.

Uygun Katılımcılar

Bu faaliyetin yararlanıcıları okullardaki eğitim personelidir (öğretmenler, idareciler). Ancak, bireyler doğrudan başvuruda bulunamazlar. Başvuru, Program üyesi ülkelerden birinde yerleşik okul tarafından yapılmalıdır.

Uygun Kuruluşlar

Okul eğitimi personelinin hareketlilik faaliyeti, her ikisi de Program üyesi ülkelerde yerleşik bir gönderen kuruluş ve en az bir ev sahibi kuruluş içermelidir. Başvuruda tercih edilen faaliyet türüne göre; Öğretim görevlendirmesinde; gönderen kuruluş ile ev sahibi kuruluşun her ikisi de okul olmalıdır.

Personel eğitiminde; gönderen kuruluş bir okul olmalıdır. Ev sahibi kuruluş ise okul ya da okul eğitimi alanında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluş olabilir.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close