Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

BURS OLANAKLARI

Burslar, para yardımları, finansal ödüller, krediler… İngiltere’de bir eğitim programına katılmak isteyen uluslararası öğrenciler için birçok finansal destek seçeneği bulunmaktadır.

Burslara olan talep her zaman verilen burs sayısından fazladır. O nedenle mümkün olduğu kadar erken başvuru yapın. Hükümetler, vakıflar ve diğer kuruluşlar tarafından sunulan bir dizi burs programı bulunmaktadır. Türkiye’deki öğrencilere sunulan burslar olup olmadığını öğrenmek için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Örnek olarak birkaç global program verilebilir: Chevening UK hükümet bursları, Commonwealth Bursları, Erasmus Bursları ve Royal Society hibeleri

2012 yılında İngiltere’nin bağımsız okullarında eğitim gören öğrencilerin yaklaşık %33’ü finansal destek aldı. Arama yapmak için Bağımsız Okullar Yıllığında Burs Arama aracı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uyruğunuza bağlı olarak İngiltere hükümetinden kredi veya finansal destek alma hakkınız olabilir. Daha fazla bilgi için UKCISA’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Lisansüstü Bursları ve Burs Programları gibi internet sitelerinde lisansüstü öğrenci programlarını bulabilirsiniz.

Türkiye'deki kurumların vermiş olduğu burslar

TÜBİTAK

TÜBİTAK yurt dışında doktora yapmak isteyen öğrencilere yönelik yeni bir burs programı başlattı. Program kapsamında yıllık 60 bin dolara kadar burs verilecek. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BURSU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermiş olduğu bursun duyuruları sonbaharda yapılacaktır. Duyuruları takip etmek için Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

GİDERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Finansal destek olsa bile bazı giderleri kendi başınıza karşılamanız gerekebilir. Bunlar seyahat, konaklama veya kurs ücretinin bir kısmı olabilir Aldığınız finansal desteğe dahil olan ve olmayan giderleri araştırın.

FİNANSAL GÜÇLÜKLER

Finansal destek bulmak için doğru zaman eğitim programına kayıt olmadan önce araştırmaktır. Özellikle de akademik yılın ortasında finansman bulmak oldukça zor olabilir.

Burs olanakları için bakabileceğiniz bazı web siteleri:

http://www.scotland.gov.uk/Topics/Education/UniversitiesColleges/16640/Intllifelonglearnstrategy/CoordinatingGroup

http://www.royalsoced.org.uk/

http://www.jeanmonnet.org.tr/

http://www.ukcisa.org.uk/student/fees_student_support.php

http://www.prospects.ac.uk/funding_postgraduate_study.htm

http://www.orsas.ac.uk/

http://www.opensocietyfoundations.org/

http://www.wellcome.ac.uk/Funding/index.htm Tıp, biyomedikal bilimler

www.npc.org.uk

http://digm.meb.gov.tr

http://www.tubitak.gov.tr/

http://www.yok.gov.tr/web/burs/anasayfa

 

Başvurmak istediğiniz üniversitenin burs olanağı sağşayıp sağlamadığını başvuru sırasında danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close