Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

GCSE PROGRAMI

İngiltere’de lise eğitimine başlayacak öğrenciler 14-16 yaşları arasında öncelikle GCSE (General Certificate of Secondary Education ) adı verilen programı alırlar. Lise 1. ve 2. sınıfa karşılık gelmektedir. GCSE, genellikle İngiliz - Birleşik Krallık liselerinde kullanılan bir programdır. Adı sertifika olarak tercüme edilse de, Türkiye'deki lise diplomasına eşittir ve ayrıca tüm dünyada geçerlidir. Öğrencinin İngilizce seviyesine ve Türkiye'deki veya İngiltere'deki en son öğrenim gördüğü eğitim kurumundaki ders notlarına göre, 1 veya 2 yıl sürebilir.

Oldukça geniş bir yelpazede, farklı alanlardan dersler sunan GCSE’de matematik, fen bilgisi, İngilizce zorunlu dersler olmakla birlikte farklı ders modülleri tercih edilerek toplamda 10-12 alan dersi seçilmektedir. İki yılın sonunda ise merkezi bir sınav olan GCSE sınavı yapılmaktadır.

GCSE’yi başarı ile tamamlayan öğrenci dilerse İngiltere'de dilerse Amerika, Kanada, Avustralya veya dilediği başka ülkelerde üniversitelere direk başvuru yapabilmektedir.

Öğrenci lise sonrası akademik öğrenime devam etmeyi düşünmüyorsa da, bu sınavda alacağı notlar başarılı olduğu alanı göstermekte ve işe başvuru süreçlerinde önem taşımaktadır.

Kimlere yöneliktir?

IB Diploma veya A-Levels hazırlık programına geçmek isteyen 14 ile 16 yaş arasındaki öğrenciler.

GCSE Giriş Şartları

• İlkokul eğitiminin tamamlanması,

• Asgari IELTS 4,5 / TOEFL 103 CBT / 34 IBT / SLEP 43 notu.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close