Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

LİSANS EĞİTİMİ(Bachelor)

'İngiltere’de lisans eğitimi almanız için birçok neden ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bölüm var! İngiltere’nin her yerindeki yüzlerce yüksek öğrenim koleji ve üniversite, muhasebeden zoolojiye kadar çok çeşitli alanlarda programlar açmaktadır. İngiltere gibi, bütün dünyada araştırma kalitesi ve akademisyenlerinin itibarı ile meşhur bir ülkede elde edeceğiniz bir diploma size, ilgilendiğiniz alanınızda uzmanlaşmanızın kapılarını açacaktır.'

İngiltere’deki lisans programları sizin ilgi alanlarınıza göre uyarlanır. Seçtiğiniz programda zorunlu derslerinizin haricinde seçmeli dersleriniz de olacaktır. Bu şekilde hedeflediğiniz noktaya doğru daha kapsamlı bir eğitim alarak ilerlersiniz.

Dersler lisans öğrencileri için önemlidir, ama zamanınızın çoğunu küçük gruplardan oluşan seminer ve panellerde geçirirsiniz. Hocaların yardımı ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte önceden hazırlığını yaptığınız konularda analiz ve sentezler yaparsınız. Fikir özgürlüğüne verilen önemi de fark edersiniz.

Eğer teknik bir konu seçtiyseniz, zamanınızın çoğunu laboratuarda veya çalışma alanında geçirirsiniz. Bu tarzdaki eğitim, yeteneklerinizi iyice perçinlemenize yardım eder.

Program süresi nedir?

Lisans derecesi: üç yıl (İskoçya’da dört); Sanayide/sektörde geçirilecek 1 yıl stajla birlikte dört yıl. Staj yılı bazı üniversitelerde zorunlu bazılarında ise isteğe bağlıdır.

 

Program türleri nelerdir?

Bachelor of Arts (BA)  - Sosyal ve Sanat alanında Lisans derecesi

Bachelor of Law (LLB) – Hukuk alanında Lisans Derecesi

Bachelor of Architectura (BArch)  - Mimarlık alanında Lisans derecesi

Bachelor of Engineering (BEng) – Mühendislik alanında Lisans derecesi

Bachelor of Education (BEd)  - Eğitim alanında Lisans derecesi

Bachelor of Veterinary Science (BVSc) – Veterinerlik alanında Lisans derecesi

Bachelor of Science (BSc) – Fen alanında Lisans derecesi

Bachelor of Medicine (MB) – Tıp alanında Lisans dereesi

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close