Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

İNGİLTERE'DE LİSE EĞİTİMİ PROGRAMLARI 

A Level Programı Advanced Level (A Level) tamamen İngiltere’ye özgü bir eğitim sistemidir. 16-18 yaşları arasında alınır ve Türkiye’deki lise 3. ve 4. sınıfa karşılık gelmektedir. Öğrenciler A Level sistemine dahil olan dersler içerisinden seçim yaparlar ve A Level seviyesini iki yılda tamamlarlar.

GCSE Programı İngiltere’de lise eğitimine başlayacak öğrenciler 14-16 yaşları arasında öncelikle GCSE (General Certificate of Secondary Education ) adı verilen programı alırlar. Lise 1. ve 2. sınıfa karşılık gelmektedir. GCSE, genellikle İngiliz - Birleşik Krallık liselerinde kullanılan bir programdır. Adı sertifika olarak tercüme edilse de, Türkiye'deki lise diplomasına eşittir ve ayrıca tüm dünyada geçerlidir. Öğrencinin İngilizce seviyesine ve Türkiye'deki veya İngiltere'deki en son öğrenim gördüğü eğitim kurumundaki ders notlarına göre, 1 veya 2 yıl sürebilir.

International Beccalaureate (IB) Programı IB programı, uluslar arası düzeyde tanınırlık sağlayan üniversite öncesi bir yeterlilik derecesidir. Diplomalarının gidecekleri ülkedeki üniversite tarafından tanınmasını dileyen öğrenciler IB Programından yararlanabilirler. Dünyada 146 ülkede, yaklaşık 3,500 okulda, yaklaşık 1 milyon kadar öğrencinin eğitim gördüğü, ilkokuldan liseye kadar en üstün seviyede ve uluslararası standartlarda verilen eğitim sistemidir.

 

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close