Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

NEDEN İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE?

‘İngiltere’de eğitiminiz sırasında bağımsız olmanız, sadece evden uzakta, bağımsız olmanız anlamına gelmemeli. Hangi bölümde olursanız olun, bağımsız bir yaklaşımın teşvik edilmesi yolu ile İngiltere’de sağlanan eğitim, zihinsel ve problem çözmeye yönelik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. İngiltere’de aldığınız eğitim sonucunda kendinize olan güveniniz gelişecek, iş hayatında aranan İngilizce becerilerine, analitik, yaratıcı ve araştırmacı özelliklerin hepsine sahip olacaksınız.’

İngiltere’deki üniversite ve kolejler dünya çapında işverenlerin ve akademisyenlerin saygı duyduğu niteliklere ulaştıran binlerce mükemmel ders sunar. İngiltere yükseköğrenim yeterliliklerini düşündüğünüzde, lisans ve lisanüstü derecelerini, MBA’leri, ve doktoraları düşünebilirsiniz. Ayrıca çok daha farklı çeşitleri de vardır.

Dünya çapında bir eğitime sahip olun: İngiltere’de alacağınız yüksek öğrenim size ilham verici bir eğitim, mükemmel olanaklar ve dünya standartlarında bir araştırma ortamı sunuyor. Bunları biliyor muydunuz?...

  • Dünyanın en iyi altı üniversitesinin dördü İngiltere’dedir (Dünya Sıralamaları, QS)
  • Uluslararası mezunların %88’inden fazlası İngiltere’de öğrenim tecrübesinden memnun (Uluslararası Mezun Kazanımlarını Takip, BIS)
  • İngiltere’deki lisansüstü öğrencilerinin %92’sinden fazlası öğrenim kalitesini olumlu olarak değerlendirdi (Yüksek Lisans Öğretimi Deneyim Anketi, HE Academy)
  • İngiltere araştırmalarında dünya lideridir (International Comparative Performance of the UK Research Base, BIS)
  • İngiltere üniversitelerinin ve kolejlerinin yaptığı araştırmaların %54’ü ya ‘dünya lideri’ ya da ‘uluslarası mükemmel’ sıfatlarıyla bilinir(Research Assessment Exercise)

İngiltere’de eğitim tamamen size becerilerinizi geliştirmek için ilham vermekle, yaratıcı olmak için özgürlük vermekle ve en iyiyi başarmanız için destek olmak ile ilgilidir.

İngiltere üniversite ve kolejleri mükemmel olanaklara yatırım yapar; kütüphanelerden, bilgisayar merkezlerine, bilim laboratuvarlarından spor merkezlerine, tiyatro salonlarına, sanat stüdyolarına kadar. Sınıf mevcutlarını donanımlara erişiminizi kolaylaştırmak ve hocalarınızla okutmanlarınızla konuşmak için size yeterli zamanı sağlamak için sınırlı sayıda tutarlar.

Uluslarası kabul gören bir yeterlilik kazanın: İngiltere yüksek eğitim yeterlilikleri dünya genelinde işverenler ve akademisyenler tarafından kabul ve saygı görür.

Rüyalarınızdaki kariyere hazırlanın: İngiltere yeterlilikleri CV’nize müthiş birer destektir... ve kazancınıza da. BIS tarafından yapılan Uluslararası Mezun Kazanımları Takip anketine göre, İngiltere’de eğitim alan uluslarası mezunlar kendi ülkelerinde eğitim gördüklerinde kazanacakları maaşa göre çok daha fazla maaş alırlar.
İşverenler gittikçe daha çok kültürlü deneyimleri olan çok dilli mezunlar arıyorlar. Ingiltere’de yükseköğrenim size dünyanın her tarafından insanlarla tanışma fırsatı verir ve böylece uluslararası iş çevresine mükemmel bir giriş sağlar.

İngiltere üniversiteleri ve kolejlerinin iş dünyasıyla kuvvetli bağlantıları vardır. Çoğu program size sektörde bir sene bulunma imkanı da sunar, ki bu iş dünyasına hazırlanmanız için mükemmel bir fırsattır (bunu yapmanızı için gerekli olan vize durumunuzu kontrol edin).

İngilizce dil becerinizi kusursuzlaştırın: İngilizce yaygın olarak uluslarası iş dünyasının dili olarak kabul edilir. İngiltere’de okumak, İngilizceyi çalışmanızdan, arkadaşlarınızdan ve günlük yaşantınızdan öğrenmenize yardımcı olur. Dil becerinizin hızlıca geliştiğini farkedeceksiniz ve birkaç gün sonra İngilizce rüya görmeye bile başlayabilirsiniz! Ek bir destek isterseniz, İngiltere genelinde birçok merkezde bulunan dilokullarımızda genel İngilizce veya akademik ingilizce dersleri alabilirsiniz..

İstediğinizi, istediğiniz yerde ve zamanda okuyun: İngiltere’de sunulan binden fazla yüksek öğrenim programı ile, hayallerinizin peşinden gidebilir, hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza uyan bir program seçebilirsiniz. Internet üzerinden veya kampüste, İngiltere’de ve hatta denizaşırı bir kampüste okumayı seçebilirsiniz!

Para ve zaman kazanın: İngiltere lisans ve lisansüstü programları genelde diğer ülkelere nazaran daha kısadır, bu da okul ücretleri ve yaşam giderlerinin düşük olmasına yardımcı olur.

Benzersiz bir kültürel macera: İngiltere’de okumak İngiltere’nin benzersiz kültürünü, kırlarını ve şehirlerini keşfetmek için bir fırsattır. Ayrıca müzik festivallerinden futbol maçlarına, kadim kalelerden parlak gece hayatına kadar birçok macera fırsatı da sunulmaktadır.

Uluslararası bir topluluğa katılın: 2012’de, 200’den fazla ulustan 420.000 uluslarası öğrenci yükseköğrenimleri için İngiltere’ye geldi ve iki milyon yerel öğrenciye katıldı. İngiltere farklı geçmişlerden gelen insanların mükemmel karışımıyla tam anlamıyla çok kültürlü bir toplum. Bir öğrenci olarak, dünyanın her tarafından insanlarla tanışacak ve birçok kültürden etkileneceksiniz. Ayrıca birçok üniversite ve kolej İngiltere’de yükseköğrenim sırasında kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamak ve sizi desteklemek için uluslarası ofis ve danışman sağlıyor.

Garantili Kalite: İngiltere üniversiteleri ve kolejleri akademik eğitim, öğretim, konaklama, sosyal destek ve imkanlarda yüksek standartları sağlamak için düzenli olarak incelenir.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close