Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

ÖĞRENCİ SAĞLIK VE SEYAHAT SİGORTASI

'İngiltere’de Eğitim deneyiminizi iş tecrübesi edinerek, geleceğiniz için daha da iyi şekillendirebilirsiniz. İngiltere’de eğitim alırken, bir işte çalışmanız İngilizcenizi geliştirmenizi ve CV’nizi zenginleştirmenizi sağlar. Gelecekte karşılaşacağınız işverenler zeki, yaratıcı ve takım çalışmasına yatkın kişileri seçme eğiliminde olacaktırlar. İngiltere’de eğitim almak ve çalışmak sizi bu açıdan mükemmel bir aday yapar.'

İngiltere’ye gitmeden önce

Eğer herhangi bir tıbbi tedavi görüyorsanız, yolculuğunuzdan önce ciddi bir hastalık geçirdiyseniz veya engelli iseniz, ilaçlarınızı ve İngilizceye çevrilmiş olan doktor raporunuzu yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Bu, İngiltere'de ihtiyaç duyduğunuzda yardım alabilmenizi sağlar.

Belgeler durumunuz hakkında ayrıntılı bilgi içermeli, ihtiyaç duyduğunuz tedavi ve/veya ilaçlar, eğitiminiz sırasında gerekecek destek veya yardım gibi konularda aydınlatıcı olmalıdır.

İngiltere'deki uluslararası öğrenciler için sağlık hizmetleri

Uluslararası bir öğrenci olarak İngiliz Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) çerçevesinde İngiltere’de ücretsiz tedavi görebilir veya tedavi desteğinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kurs sürenizin en az altı ay olması gerekmektedir. İngiltere’de altı aydan daha kısa süre bulunacak öğrencilerin de ücretsiz acil tedavi hizmetinden yararlanma imkanları olabilir.

Eğer EEA (European Economic Area) yani Avrupa Ekonomik Bölgesi’ne dahil bir ülkenin vatandaşı iseniz eğitim sürenizden bağımsız olarak bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama, İskoçya’da tam zamanlı eğitim alan uluslararası öğrencileri de kapsamaktadır.

İngiltere’deki ulusal sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkınız olup olmadığını danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Ulusal sağlık hizmetlerinden (NHS) faydalanamıyorsanız, yola çıkmadan önce sağlık sigortası yaptırmanızı öneririz. Sağlık sigortası ile ilgili ayrıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Baş ağrısı, soğuk algınlığı gibi küçük hastalıklar için eczane, market, hatta gazete bayilerinden ilaç temin edebilirsiniz. Bu ilaçlar reçetesiz satılır. Alacağınız ilaç konusunda emin değilseniz doktora gitmeden yetkili bir eczacıya danışabilirsiniz.

 

Faydalı siteler FCO - http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/find-an-embassy

Department of Health - http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Entitlementsandcharges/OverseasVisitors/index.html

NHS Direct - www.nhsdirect.com

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close