Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

ÖZEL AMACA YÖNELİK KURSLAR

İş İngilizcesi

Günümüz uluslararası iş ortamında iyi derecede İngilizce becerilerine sahip olmanız oldukça önemlidir. Uluslararası ticaret dünyasında, ticari seviyede İngilizce konuşmak, sosyal seviyede konuşmak kadar önemlidir. Ayrıca işverenler tarafından çok değerli sayılan, dünyanın her yerinde, daha yüksek bir maaş almanızı sağlayan bir yetenektir.
Mektup, eposta ve rapor yazma, toplantıları verimli bir şekilde yönetme, telefon konuşmalarını ve iş protokollerini anlama gibi çeşitli becerilerle yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Pazarlama ve finans gibi ticaretin farklı fonksiyonlarının tanımında kullanılan dili öğrenebilirsiniz.

 

Hukuk İngilizcesi

Günümüzde her iş kolu ve meslek dalında olduğu gibi hukuk alanında da İngilizcenin önemi son derece hızlı bir şekilde artıyor ve olmazsa olmaz hale geliyor. Bunun sebebi, Türkiye'nin hızla dışa açılımı ve çok sayıda yabancı kuruluşun da ülkemizde yerleşik hale gelmesidir.

Yabancılarla iş yapılan, yani; onların dâhil olduğu iş konularında mutlaka bir noktada "hukuk" olayı ortaya çıkıyor. Şirket birleşmeleri, şirket satın almaları, sözleşme, kontrat, ana mukavele, dava dilekçeleri, davalar, hukuk danışmanlığı gibi konularda yabancı dil, yani; İngilizceye şiddetle ihtiyaç duyuluyor. İşte bu ihtiyaçlar için bilhassa yabancılar, yabancı firmalar veya yabancılarla yoğun iş yapma durumunda olan Türk firmaları İngilizce dilini hukuk alanında kullanabilen avukat ve hukukçulara ihtiyaç duyuyor.

Hukuk İngilizcesi kursları, örnek olay incelemeleri, kanuni vaka analizleri, iletişim stratejileri, toplantı teknikleri ve müzakereler gibi hukukçular için gerekli bölümlerden oluşuyor. Sözleşme maddeleri hazırlama ve danışma mektubu yazma gibi alıştırmalar da bu kursların kapsamı içerisinde. Program süresince aynı zamanda eksikliğini hissettiğiniz gramer konularında da ciddi bir eğitim alma şansınız olacak. Ayrıca program, uluslararası ticaret hukuku, uluslararası insan hakları hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, uluslararası kamu hukuku gibi iş dünyasında kullanılan özel hukuk konuları ve terimlerini de içermektedir.

 

Tıp İngilizcesi

Bu programlarda çoğunlukla genel İngilizce kursu ile kombine edilmiş mesleki dil eğitimi verilir. İngilizce tıp terminolojisini ve tıbbi alanda konuşulan İngilizceyi öğrenmek veya var olan bilgilerini geliştirmek isteyen doktorlar, öğrenciler ve sağlık personelleri için ideal programlardır. Program katılımcıları sunum yeteneklerini geliştirirken, tıbbi raporlar hazırlayarak ve yazılmış metinler üzerinde çalışarak mesleki İngilizce bilgilerini geliştirmeye odaklanırlar. Derslerin içeriği sağlık terimleri, sakatlık, hastalık ve vücut terimleri, ilaçlar, hasta ve tıbbi personelle görüşme yapma pratikleri, hasta doktor ilişkisi, meslektaşlarla iletişim kurma, konferans, çeviri ve sunum teknikleri gibi konulardan oluşur.

 

Havacılık İngilizcesi

“Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (The International Civil Aviation Organization – ICAO) göre 5 Mart 2011 tarihinden itibaren İngilizce dil yeterliliğini zorunludur.”

Havacılık Kursunun amacı mesleki İngilizce dil eğitimini alan öğrencilerin uluslararası sınavları başarı ile geçmelerini sağlamaktır. ICAO için minimum 4. düzeyde olmaları gerekmektedir. Derslerde dinleme, anlama ve sözlü etkileşim yönelik eğitimler verilmektedir.

Dersler, öğrencinin iletişim becerilerini geliştirmek ve rutin durumlar için geçerli olan konuşmaları pekiştirmek üzerinedir. Ders boyunca öğrenciler, genel gramer, rutin olmayan durumlarda gereken kelimeler bilgisi ve iletişim becerilerini geliştirmek ve pekiştirmek üzerine eğitim verilmektedir. Havacılıkla ilgili özelleşmiş kelime bilgisine odaklanılmaktadır. Kurs boyunca doğru telaffuzlar da kazandırılmaktadır.

Pilotlar ve hava trafiği kontrolörleri için esnek kurs programı da bulunmaktadır.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close