Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

PLYMOUTH

İngiltere'nin Güney-Batı bölgsinde en önemli liman kentlerinden biri olan Plymouth şehrinin nüfusu 250.000 civarındadır. İkinci dünya Savaşı sırasında, Almanya’nin büyük hava saldırıları sonrasında yerle bir olan şehir savaştan sonra tekrar inşa edilmiştir. İngilizce dil eğitimi için yaz ayları boyunca dünyanın dört bir yanından öğrencinin ziyaret ettiği bir şehirdir.

İngiltere'deki dinsel durumdan rahatsız olan Puritenleri Amerika'ya taşımak için yola çıkan Mayflower gemisi ilk Plymouth limanından kalktığı için şehrin dört bir yanında Mayflower ismine sıkça rastlayabilirsiniz. Brileşik kırallıklara ait donanma üssü de Plymouth'ta bulunmaktadır.

Bir boğaz içine kurulu olan Plymouth şehri, Tamar Köprüsü ile Cornwall eyaletine bağlanmaktadır. Uluslararası bir havalimanı bulunmayan şehirde sadece iç hat uçuşları için kullanılan küçük bir havalimanı vardır. Yapılan uluslararası uçuşlar sadece İrlanda'ya gerçekleştirilmektedir. Şehrin ülkeyle olan bağlantıları otoyollar ve hızlı tren ağlarıdır. Ayrıca Fransa ve İspany'ya feribot seferleri düzenlenmektedir.

Plymouth şehrinin iklimi soğuk ya da ılımandır ve yılın büyük bölümü hava yağışlı ya da bulutludur.

Plymouth turistik bir şehirdir. Tarihi kaleleri ve Barbican kıyısına kurulu Smeaton's Tower'la ünlüdür.

Plymouth bölgesindeki dil okullarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close