Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

ÜLKE / ŞEHİR REHBERİ

İNGİLTERE

İngiltere enerji dolu, keşfedilmeye hazır bekleyen capcanlı bir ülkedir. Uluslararası bir öğrenci olarak, heyecan, eğlence ve yaratıcılık ile dolu bir öğrenci yaşamına hazır olacak, İngiltere’nin çok milletli toplum yapısında hemen yerinizi alacaksınız.

Merkezi Birleşik Krallık hükümetinin yanı sıra İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda için üç ‘devredilmiş yönetim’ bulunmaktadır. Bunlar sağlık, eğitim, kültür, çevre ve ulaşım gibi birçok yerel politika sorunlarından sorumludur. Daha fazla bilgiyi gov.uk internet sitesinde bulabilirsiniz.

Kraliye ailesi: Kraliçe Birleşik Krallık’ta Devlet Başkanı’dır. Anayasal monarşi olarak Kraliçe ülkeye ‘hükmetmez’, fakat kraliyet ailesi Hükümet ile ilgili önemli seremonileri ve resmi rolleri yerine getirir. Daha fazla bilgiyi www.royal.gov.uk sitesinde bulabilirsiniz

Yasalar: Ülkenizdeki yasalarla Birleşik Krallık’taki yasalar arasında bazı farklılıklar olabilir. Örneğin Birleşik Krallık’ta:

  • Esrar, ekstasi, LSD veya amfetaminler gibi yasadışı ilaçları kullanmak veya taşımak yasaktır.
  • Kendinizi savunmak için CS gaz spreyi, silah veya bayıltıcı silahlar taşımak da yasaktır. Ayrıca bıçak taşımakla ilgili olarak da çok katı yasalar ve cezalar bulunmaktadır.
  • Tütün ve alkol kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
  • Ne kadar çekici görünürse görünsün kesinlikle çalınmış olabileceğini düşündüğünüz şeyleri satın almayın.
  • Geçerli bir ehliyet ve araç sigortası olmadan araç kullanmak yasaktır. Uyuşturucu madde veya alkol etkisi altında araç kullanmak ciddi bir suçtur.
  • İngiltere yasaları hakkında daha fazla bilgiyi gov.uk internet sitesinde bulabilirsiniz.
Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close