Paylaş
Sohbet
Book
SEARCH

ÜNİVERSİTE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Üniversite başvurularında Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak deneyimli kadromuz ile her konuda sizleri en iyi şekilde bilgilendirip, tüm başvuru/kayıt işlemlerinizi ÜCRETSİZ olarak yapmaktayız.

Lisans Eğitimi Başvuruları

Uluslararası öğrenciler için lisans programlarına başvurular UCAS (University and Colleges Admissions Service) üzerinden online olarak yapılmaktadır. Adaylara, okullara ayrı ayrı başvuru yapmak yerine bir seferde en fazla 5 okul/program seçme olanağı tanınır. Bazı programlara çok fazla başvuru yapıldığı için kontenjanlar diğer programlara göre önceden dolabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamaları için öğrencilere 1 yıl öncesinden başvuru yapmaları tavsiye ediyoruz. Başvurular, programın başlangıç tarihinden 1 yıl önce 1 Eylül’de başlar ve 15 Ocak’ta sona erer. 16 Ocak ile 30 Haziran arasında başvuru yapan adayların başvuruları “geç başvuru” olarak değerlendirilir ve üniversitenin inisiyatifine kalır. Bir programa başvurmaya 30 Haziran’dan sonra karar veren adaylar üniversitelerde yer olduğu müddetçe başvurularını “Clearing” döneminde yapabilir.

Başvuru işlemleri ve Kabul alımı ile ilgili tüm hizmetleri Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak ÜCRETSİZ sunuyoruz.

Gerekli Belgeler:

Lise Diploması

Transkript(resmi not çizelgesi)

İngilizce seviyesini gösteren resmi bir belge (IELTS - Türkiye’de British Council bu sınavları yapar ve sınav sonuçları her okul tarafından kabul edilir, TOEFL - genelde okullar kabul eder ancak başvurulan okul ile teyit edilmelidir. İstenen skor için danışmanlarımızdan bilgi alınmalıdır.)

1 yada 2 tane referans mektubu (Akademisyenlerden alınmalıdır.

Niyet mektubu – Statement of purpose (Başvurduğunuz bölümü neden tercih ettiğinizden, bu bölümün akademik veya iş kariyerinize ne gibi katkıları olabileceğinden bahsedebilirsiniz, örneklerini danışmanlarmızdan temin edebilirsiniz)

Foundation diploması(varsa)

* İngiltere’de Lisans eğitimi almak için herhangi bir sınava girmeniz istenmez.

Başvurudan sonra ne olur?

Başvuru değerlendirilmesi sonucunda 3 sonuçtan biri çıkmaktadır.

Red

Şartlı Kabul

Şartsız Kabul

Şartlı kabulde olası istenecek talepler nelerdir?

Mevcut eğitimin bitirilmesi Belli seviyede mezuniyet derecesi Ek bir referans İngilizce yeterlilik belgesi

IELTS/ TOEFL/ Pearson Akademik sınavlarından birinin ibrazı

İngiltere’de İngilizce hazırlık programına ( Foundation) katılım

 

Yüksek Lisans - Doktora Başvuruları:

Yüksek lisans ve doktora programlarına son başvuru tarihi olmamakla birlikte programların önceden dolma olasılığına karşın adayların bir yıl öncesinden başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Başvuru işlemleri ve Kabul alımı ile ilgili tüm hizmetleri Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak ÜCRETSİZ sunuyoruz.

Gerekli Belgeler:

Diploma(Yüksek lisans ve doktora programlarına başvurularda adayların ilgili konuda bir diplomaya sahip olmaları gerekmektedir.)

Transkrip (resmi not çizelgesi)

İngilizce seviyesini gösteren resmi bir belge IELTS – Türkiye’de British Council bu sınavları yapar ve sınav sonuçları her okul tarafından kabul edilir, TOEFL – genelde okullar kabul eder ancak başvurulan okul ile teyit edilmelidir. İstenen skor için danışmanlarımızdan bilgi alınmalıdır.)

2 tane referans mektubu (Akademisyenlerden alınmalıdır. En ideali 1 akademisyen ve 1 iş referansı Kaç tane referansa ihtiyacınız olduğu konusunda bilgiyi danışmanlarımızdan edinmelisiniz.

Niyet Mektubu Statement of purpose (Başvurduğunuz bölümü neden tercih ettiğinizden, bu bölümün akademik veya iş kariyerinize ne gibi katkıları olabileceğinden bahsedebilirsiniz, örneklerini danışmanlarmızdan temin edebilirsiniz)

CV

Portfolyo(Gerekli ise Sanat/Medya ve Dizayn bölümlerinden istenir)

Proposal (Doktora başvuruları için)

Yayınlanmış makale(varsa, Doktora başvuruları için)

 

Başvuradan Sonra Ne Olur?

Başvuru değerlendirilmesi sonucunda 3 sonuçtan biri çıkmaktadır.

Red

Şartlı Kabul

Şartsız Kabul

 

Şartlı kabulde olası istenecek talepler nelerdir?

Mevcut eğitimin bitirilmesi

Belli seviyede mezuniyet derecesi

Ek bir referans

İngilizce yeterlilik belgesi

IELTS/ TOEFL/ Pearson Akademik sınavlarından birinin ibrazı

İngiltere’de İngilizce hazırlık programına ( Pre-Master) katılım

 

Şartlı kabulde olası istenecek talepler nelerdir?

Teklifi kabul et

Depozitoyu öde

Bülten:
GÜNCEL KAL
INTEREX TÜRKİYE AÇIK HAT
0 (850) 304 50 25

Merkez Ofis


Skype: interexuk
Interex Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
Bourne Space
23 Hinton Road
BH1 2EF Bournemouth UK
close